Msze Święte

 

- w niedziele i święta:
7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30*, 19.00

- w dni powszednie:
6.30*, 8.00, 18.00

- w kaplicy na cmentarzu parafialnym w niedziele:
10.00*
 

 

*z wyjątkiem lipca
i sierpnia

Plan Kolędy 2014/2015

koleda

Prezentacja parafii

prezentacja

Wirtualny spacer

spacer

Filmy parafialne

filmy

Informator parafialny

krzyzykdopobrania

Radio Archidiecezjalne

em

Kamery internetowe

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

SZUKAJ

UWAGA !!!

Strona Parafii Krzyża Św., podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - zobacz więcej na ten tematSzczęść Boże!
 
Tym śląskim starym pozdrowieniem, witamy Was drodzy internauci na naszej stronie. 
 
Parafia została erygowana (utworzona) w 1872 roku. Obecnie mieszka tu 12000 parafian - wielu starszych wiekiem, ale również sporo ludzi młodych, uczestniczących w Eucharystii, modlących się, działających w małych wspólnotach. 
 
Zapraszamy, aby zapoznać się z Kościołem żywym, ludźmi działającymi w dwunastu wspólnotach. Zachęcamy do zapoznania się z historią parafii oraz z pięknym neogotyckim kościołem parafialnym wybudowanym w 1884 roku, który jest perłą architektoniczną Siemianowic Śląskich. Namawiamy by przyjrzeć się działalności parafii na co dzień. Na tej stronie można dowiedzieć się o najmniejszych szczegółach dotyczących katolickiej wspólnoty parafialnej pod wezwaniem Krzyża Świętego.
  
Kapłani i parafianie
 
 
aktualnosci
 
Roraty
Wpisany przez ŁK   
roraty Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Od godz. 17:45 będziemy przygotowywać się do Mszy św. poprzez wspólny śpiew. Do udziału w roratach zachęcamy w sposób szczególny dzieci i młodzież gimnazjalną. Prosimy, aby zabierać ze sobą lampiony adwentowe.  
  
linia
 
Święto Liturgicznej Służby Ołtarza
Wpisany przez ŁK   
miinistranci W czwartek 20.11 nasi ministranci obchodzili swoje święto patronalne Św. Tarsycjusza. Na Mszy Świętej szkolnej o godzinie 16:30 ministranci odnowili swoje przyrzeczenia ministranckie, a po Mszy odbył się poczęstunek w oratorium.linia
 
Pielgrzymka dzieci wczesnokomunijnych
Wpisany przez ŁK   
gidle W pierwszym tygodniu czerwca, dzieci, które w tym roku przystąpiły do Wczesnej Komunii Świętej oraz ich rodzice pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Gidlewskiej. Tam uczestniczyli w dziękczynnej mszy św. Później udali się na wypoczynek pod Zamek Olsztyn.linia
 
Oczyść swój dom i świat z elektrośmieci
Wpisany przez ŁK   
zbiorka

„Oczyść swój dom i świat z elektrośmieci, daj nadzieję żyjącym bez domu … „ pod takim hasłem zostaje przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego np. komputery, telewizory, telefony, pralki, lodówki itp. Akcję tą przeprowadza fundacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” – międzynarodowa Organizacja Kościoła Katolickiego. Zbiórka sprzętu w naszej parafii odbędzie się 20 maja (wtorek) w godz. od 16.00 do 19.00 oraz 21 maja (środa) w godz. od 8.00 do 10.00 przy oratorium. Szczegóły na plakacie w gablotce i ulotkach rozdawanych przez ministrantów.


linia
 
Wczesna Komunia Święta
Wpisany przez ŁK   
wczesnaTradycyjnie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego dzieci z naszej wspólnoty parafialnej podczas Mszy św. o godz. 10.30 przystąpiły do Wczesnej Komunii Świętej. Dzień ten był wielkim wydarzeniem, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.
linia
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 15

Kancelaria parafialna

 

Kancelaria jest czynna
od poniedziałku do piątku
9.00 - 12.00
oraz w środy i piątki
16.00 - 18.00

W obiektywie

Liturgiczna Służba Ołtarza

ministranci

Siostry Boromeuszki

siostryboromeuszki

II Synod Archidiecezji

synod

PLAN

ODWIEDZIN

DUSZPASTERSKICH

AD 2014/2015