Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 7 PAŹDZIERNIKA 2018rDzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

*     Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.00, w tygodniu zaś o godz. 7.30 i 17.30.

*     Msza św. w intencji Rodzin naszej parafii, jak i parafialnej wspólnoty Oazy Rodzin w poniedziałek (08.10.) o godz. 18.00.

       Wspólnota Niepokalanego Serca Maryi zaprasza do pielgrzymowania do Rud Raciborskich i Raciborza, w dniu 27.10 br., Koszt 45 zł. Zapisy na pielgrzymkę wyłącznie w niedziele od 9.00 -10.30, w   oratorium.

*      Msza św. szkolna w czwartek o godz. 16.30, zaś w październiku różaniec prowadzony przez dzieci o godz. 16.00.

*    Nasza parafia regularnie bierze udział w akcji Rodzina - Rodzinie - wspieramy rodzinę w Syrii. Ofiary na ten cel można składać w skarbonce "Św. Antoniego" dla ubogich, która znajduje się pod figurą Świętego. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wsparcie Syryjskiej rodziny jak i naszych ubogich parafian.

*      Osoby, które potrzebują bezpłatnej pomocy prawnej zapraszamy do salki przy probostwie „Piwniczki” w II i IV poniedziałki miesiąca (08 i 22 października) o godz. 17.00

*       W sobotę 13 dzień miesiąca poświęcony M. B. Fatimskiej. Chorych, rencistów i emerytów zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 11.00 oraz na Mszę św. o godz. 11.30.

*      Za tydzień będziemy przeżywali  XVIII Dzień Papieski pod hasłem: "Promieniowanie ojcostwa", jak co roku w tym dniu przed kościołami odbywa się zbiórka pieniężna na stypendia zdolnej młodzieży z biednych rodziny (Fundacja: "Dzieło Nowego Tysiąclecia")

      W sobotę 13 października br. o godz. 16:00 zapraszamy na koncert inaugurujący obchody XVIII Dnia Papieskiego na Śląsku w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. W programie m.in.: występ Chóru Siemianowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz koncert zespołu ,,Na maksa” wraz ze stypendystkami Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bezpłatne wejściówki- w zakrystii.

*      Comiesięczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę – 13 października. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

        Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, zaś przed kościołem przeprowadzona jest zbiórka na Fundację "Dzieła Nowego Tysiąclecia" - Dzień Papieski.

*      Śląski Kalendarz Katolicki „ Z Tej Ziemi” na rok 2019 jest do nabycia w przedsionku
kościoła (ofiara 25 zł.) Jest to pozycja wydawnicza przybliżająca postać ks. kard. Augusta Hlonda, sługi Bożego - wielkiego człowieka śląskiej ziemi, poprzez cytowanie fragmentów jego przemówień czy homilii.

Kancelaria

Kancelaria jest czynna
od poniedziałku do piątku
9.00 - 12.00
oraz w środy i piątki
16.00 - 18.00

W obiektywie

Siostry Boromeuszki

Kamery internetowe

lourdes