Fotogaleria

Peregrynacja Krzyża i Ikony Maryi

Dziś w naszym mieście miała miejsce peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży. Siemianowiczanie przywitali dwa szczególne znaki podarowane przez Jana Pawła II, którymi są Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Znaki te nie tylko są z młodymi podczas ŚDM, ale też krążą po świecie, gromadząc na modlitwie i adoracji setki, a nawet tysiące wiernych każdego dniaParafialne Betlejem

W czasie mszy św. pasterskiej mogliśmy pierwszy raz w tym roku podziwiać naszą stajenkę. Bożonarodzeniowa stajenka przedstawia scenę narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem i jest podziwiana zarówno przez tych starszych, jak i młodszych wiernych.Budowa stajenki

Ruszyła budowa stajenki. Montaż wraz z figurami potrwa kilka dni.  Pieczę nad uruchomieniem ruchomej części stajenki sprawuje Pan Józef Muc. Już kilka tygodni przed Wigilią spotkać go można w parafialnym warsztacie – dogląda ostatnie elementy, poprawia, ustawia, tworzy nowe konstrukcje. W tym roku będzie to kuźnia z paleniskiem i kowadłem. Efekt pracy można będzie zobaczyć w Pasterkę.
Święto Liturgicznej Służby Ołtarza

W czwartek 20.11 nasi ministranci obchodzili swoje święto patronalne Św. Tarsycjusza. Na Mszy Świętej szkolnej o godzinie 16:30 ministranci odnowili swoje przyrzeczenia ministranckie, a po Mszy odbył się poczęstunek w oratorium.
Pielgrzymka dzieci wczesnokomunijnych

W pierwszym tygodniu czerwca, dzieci, które w tym roku przystąpiły do Wczesnej Komunii Świętej oraz ich rodzice pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Gidlewskiej. Tam uczestniczyli w dziękczynnej mszy św. Później udali się na wypoczynek pod Zamek Olsztyn.
Wczesna Komunia Święta

Tradycyjnie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego dzieci z naszej wspólnoty parafialnej podczas Mszy św. o godz. 10.30 przystąpiły do Wczesnej Komunii Świętej. Dzień ten był wielkim wydarzeniem, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.
 Droga Krzyżowa ulicami Siemianowic

Po raz kolejny w sobotę poprzedzającą Wielki Tydzień siemianowiczanie zgromadzili się na Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Procesja wiernych, jak co roku, wyruszyła spod kościoła pw. św. Antoniego.

Polsko - czeskie kolędowanie

Wczoraj, 11 stycznia odwiedzili nasz kościół parafianie z Czech. Grupa licząca ponad 100 osób przyjechała do nas aż z dekanatu Opava, z miejscowości Slavkov i Litultovice. Przybyli wraz z Ks. Prob. Marcinem Kierasem. Nasi gości podziwiali naszą parafialną stajenkę. Odwiedziny rozpoczęli od kolędowania po czesku.
Kolędowanie Przedszkolaków

9 stycznia w naszym kościele miało miejsce kolędowanie dzieci z siemianowickich przedszkoli. Kolędowanie miało charakter koncertu, którego głównym celem jest pielęgnowanie tradycji wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd. W spotkaniu udział wzięły dzieci z siemianowickich przedszkoli: P-2, P-6, P-7, P-9, P-10, P-11, P-12, P-15, P-16, P-18, P-19, P-20, SP-16 wraz z nauczycielami i rodzicami.


=> FOTOGALERIA 2013 <=

Kancelaria

Kancelaria jest czynna
od poniedziałku do piątku
9.00 - 12.00
oraz w środy i piątki
16.00 - 18.00

W obiektywie

Siostry Boromeuszki

Kamery internetowe

lourdes